NOVINKY | >> ANKETA << | ZÁVODY | O NÁS | ODKAZY | >> CHAT << 
 

Mejcup 2007

Krásný baby, namakaný borci, všichni v tílkách, spousta řevu, spousta mága, adrenalin na max, zážitky jak sviňa. Tak to byl letošní Mejcup.

Kvalifikace, to bylo sedm boulderů, na dvou mohl dát normální smrtelník top, na jednom dalším zónu (zóna = označený chyt, top = závěrečný chyt, při závodě se započítává pouze dolezení do zóny nebo do topu), supermani toho mohli dát víc ... Já jsem dal jeden top na druhej pokus a dvě zóny, a k tomu jednomu topu jsem měl proklatě blízko, blizoučko, popravdě jsem ho i dvakrát držel, leč neudržel ... Hermelín dal to samý, jen na míň pokusů (má talent, kluk zrzavá ...), Ifgan dal sice o zónu míň, ale zato top na první pokus, Janička se taky vytáhla a parádně zabojovala, Helenka se celou kvalifikaci smála a zkoušela ten jeden boulder ... no, sice ho nedala, ale minimálně u mě má spoustu kladnejch bodů za nevzdávání!!! Pak jsme si nadlábli pupky, já se prospal v botanický zahradě na lavičce a večer bylo finále.

Baby lezli krásně, ta technička, ta ladnost, ta síla napřená tím jediným správným směrem, radost na pohled (ono v tom finále lezly pěkný holky!!!). Vyhrála to Silva Rajfová (už potřetí v řadě, myslím ...), druhá byla Věra Kostruhová a třetí Katarina Fickuliaková.

Pak přišli borci a já jsem z fáze obdivování přešel do fáze nechápání. A to nebylo všechno, byl jsem z toho úplně hotovej, z těch osmi svalnatejch týpků, za kterejch cákala energie na všechny strany, který jen pohledem poráželi zdi a stiskem drtili chyty. Pak se taky do finále dostal jeden takovej 14-ti letej klučina, hubeňour, dost introvert. Takže, zpět do situace, jsem hotovej, nechápu ... Boulder číslo jedna: Nástup z něčeho, co jsem ani na 20 metrů neviděl, dva kroky a pak skok z úplnýho prdu na konstrukci-ňadro. Já nevím, jestli jste někdy zkoušeli skákat a chytit se prsa, který je metr nad vaší hlavou, ale podle mě to nejde, je neuchopitelný, smeká se a vůbec je to taková hnusná oblina bez šance na jakýkoliv stisknutí. A přeci jen pár borců tuhle zónu dalo. Boulder číslo dvě: Tak to ani neumím popsat, lezení v kolmým po pseudochytech, zas pár borců dalo zónu. Boulder číslo tři: Tak u toho bylo klíčový místo, kde se skákalo nejdřív do jednoprstový dírky, z ní do další jednoprstový dírky, a pokud si u toho člověk neutrhnul prst, tak pak ještě musel neuvěřitelně podrtit top, kterej prostě nebral. A tady bych už začal jmenovat, Olin Klapal to dokázal, podrtil a dal jako jediný z osmi borců jeden top. Sál šílel, atmosféra vystoupala do dalšího levelu. Čtvrtý nejpřevislejší boulder ... jsem moc neviděl. Byl jsem tak nějak z boku, takže jsem viděl spoustu zatnutejch svalů a marných snah ... No, a pak přišel ten 14-ti letej klučina. Jmenuje se Adam Ondra a všechny bouldery topoval na celkem osm pokusů. Peklo, kdo neviděl, nepochopí, neuvěří nebo nevím. Prso chytnul jako prd, v pseudochytech se prošel, jednoprsťovky ho fakt bavily a převísek si vychutnal. Za sebou nechal třeba Martina Stráníka, který byl letos stříbrný na MS v boulderingu, nebo Kubu Hlaváčka, letošního vicemistra ČR v lezení na obtížnost, a to rozdílem několika tříd ...

Večer byl ještě koncert a pařba, vychutnával jsem si všechnu tu euforii, která se ve mně nahromadila, pouštěl jsem ji ven a krásně se bavil. Ale ten Adámek, já to nechápu ...

Peťan
HUDYsport Pardubice

... podporuje náš tým!

STATISTIKY teamu
> počet členů = 75
> počet závodů = 95

NEJnovější REPORTÁŽE
> Jesenický Tvrďák
> Mejcup
> Pražský park. survival
> Adventure Race (VŠE)
> Highlander
> Asics survival
> Adventure Race (T/O)
> Adventure Race (Š&D)

NEJnovější FOTKY
> Fotogalerie Š&D

BONUSY
> AR Slovenia 2007
> Bergson W.Ch. 2007
> AR Poland Champ. 2006
> AR World Champ. 2006
> AR World Champ. 2005

ZÁVODY 2009
> Highlander
     před 3953 dny
> Bike Adventure
> Ruská Ruleta
> DKNV survival
> Hradecký survival
> Noc Tuleních pásů
> Ski Adventure
> Ruská Sibiř

> ZÁVODY 2008
> ZÁVODY 2007
> ZÁVODY 2006
> ZÁVODY 2005
> ZÁVODY 2004
> ZÁVODY 2003

TOPlist

rajce.net | místo pro vaše fotografie